Polskie Towarzystwo Informatyczne

ODDZIAŁ ŁOMŻYŃSKI

II Podlaska Konferencja Informatyczna 2016 - 21.04.2016 (czwartek)

Szanowni Państwo,

II Podlaska Konferencja Informatyczna 2016

jest coroczną konferencją poświęconą nowoczesnym technologiom stosowanym w IT a szczególnie aspektom ich praktycznych zastosowań.

 

Tegoroczna konferencja jest w całości poświęcona bezpieczeństwu teleinformatycznemu systemów informatycznych oraz aspektom prawnym ochrony informacji, w szczególności danych osobowych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ środowisko teleinformatyczne odgrywa znaczącą rolę w każdej organizacji. Od jej działania zależy sprawność działania organizacji, wydajność i bezpieczeństwo. To w tym właśnie środowisku przesyłane i przechowywane są informacje kluczowe, dane które nieodpowiednio zabezpieczone, ujawnione na zewnątrz organizacji mogą spowodować bardzo poważne konsekwencje. Można sobie wyobrazić, że „wyciek” danych z bazy danych klientów może pozwolić konkurencji na ich przejęcie. Z kolei niekontrolowany wyciek danych osobowych z firmy może zakończyć się poważnymi konsekwencjami prawnymi. Podczas konferencji chcemy zwrócić szczególną uwagę na aspekty prawne ochrony danych osobowych oraz prezentację najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w praktyce zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa organizacji nie zapominając jednocześnie o tzw. „czynniku ludzkim” w bezpieczeństwie.

Tematykę konferencji wyznaczają trzy główne nurty:

  • prawny – ze szczególnym naciskiem na aspekty ochrony danych osobowych
  • techniczny – z uwzględnieniem nowatorskich i praktycznych rozwiązań
  • organizacyjny – ze szczególnym naciskiem na dostrzeganie nowych trendów w zagrożeniach

Konferencja PKI 2016 stanowi unikalną okazję, aby posłuchać czołowych ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa. To także dostęp do najnowszej wiedzy o zagrożeniach i aktualnych trendach w bezpieczeństwie oraz forum wymiany doświadczeń. W trakcie tegorocznej edycji nie zabraknie zarówno analiz technicznych, opisów przypadków, jak i osadzonych w praktyce zagadnień prawnych.

Z poważaniem
Przewodniczący PTI koła w Łomży

Krzysztof Cwalina

więcej:

https://2016konferencja.execonsulting.pl/